Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Vodící šňůry v potápěčské praxi a mapování

Detail plánované akce

Obecné informace
Typ akce
Vzdělávání
Oblast
Středočeský kraj
Termín konání
středa 19.3.2020, 19 hod, ORCA
Zapsal (edituje)
Popis akce

Vážení kolegové, klub Orca vás zve na užitečný workshop na téma

Vodící šňůry v potápěčské praxi a mapování

ve středu  19. 3. 2020 od 18 hod v klubu ORCA v Praze Braníku. Na tuto teoretickou i praktickou část navazuje volně pro případné zájemce bazénová praxe na Slavii s vodící šňůrou v úterý 24. 3. 2020 od 21 hod nebo dle dohody.

Pro všechny druhy potápění bez volné hladiny je životně důležitou otázkou orientace. Hlavním orientačním systémem je vodící šňůra a proto její výběr, značení, adjustace a správné používání je nezbytným předpokladem pro bezpečné potápění za těžkých podmínek. Vše souvisí s navigací pod vodou a její jednoduché základy jsou součástí všech vyšších kurzů. Dokonalé procvičení pro perfektní orientaci a jednoduché mapování je náplní tohoto pracovního semináře v okolí budovy Orky. Názorně se naučíte a prakticky si zkusíte vést a vyvazovat vodící šňůru, dále zaměřit takto natažený polygon, navěsit na něho okolí a vše hodit na papír, tj. nakreslit jednoduchou mapičku nebo polygon. To vše proto, abyste dokázali udělat na lokalitě profil dna, jednoduchou mapičku podvodního terénu, uložených atrakcí a hlavně nezakufrovali. Tato dovednost se samozřejmě hodí při potápění a vedení skupiny v noci, za špatné viditelnosti, pod ledem, ve štolách a jeskyních a při hledání kešek, pokladů, apod.

Je nutné se předem přihlásit na orca@orcadiving.cz nebo na telefon 244 468 220, aby bylo možno zajistit místa a potřebné pomůcky. Pozvěte i svoje známé! Vstupné je 250 Kč, pro členy Orky 200 Kč. Podrobnosti o akci v Orce jsou na https://www.orcadiving.cz/index.php?moduser=user&page=514  

a popis cesty je na https://www.orcadiving.cz/top-kontakty-57

Kdo má, přinese si tyto pomůcky: kompas, poznámkovou destičku, naviják, nejlépe se značenou vodící šňůrou, úvazky, pravítko, navigační trojúhelník, tužku, kružítko, flešku, kam se nahrají vaše data a mapovací program.

Na vaši návštěvu se těší ORCA a instruktor Jiří Hovorka na vaše zvídavé dotazy a na vaši šikovnou praxi.

Údaje naposledy změněny dne 05.01.2020 14:46:26,0