Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Luleč - U Libuše

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Typ
Sladká - lom
Nadm. výška
325 m.n.m
Max. hloubka
14 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
1 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
- Průměrná
(hodnotilo 13 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
4°C - - 7°C 8°C 7°C 7°C 8°C 15°C - - 4°C
Obrázky lokality
Pohled na lom - obrázek poslal Lánský Stanislav
Popis lokality

Zatopený lom, který je současně koupalištěm. Lom byl aktivní do roku 1935, kdy došlo k náhlému zatopení spodní vodou. Lom se pokoušeli vyčerpat, ale bez úspěchu, pramen byl tam silný, že to vzdali. V roce 1939 zde bylo vybudováno koupaliště. Koupaliště je v majetku obce a přes léto je hojně využíváno k rekreaci místních. Na eventuální potápění je zapotřebí se domluvit se správcem koupaliště. Ale určitě mimo provozní dobu koupaliště. Pod vodou je několik plat v různých hloubkách. Nejnižší místo v lomu je cca. uprostřed části původního lomu 13,4m, ale hraboši to dají aspoň do 14m. V nejnižším místě to připomíná přehradu - bahnité dno s řídkým bahnem. Pod vodou nečíhají žádné výrazné nástrahy (typu stromů apod.) až na vlasce od pytláků rybářů. Super je, že u lomu je i občerstvení se sociálním zázemím. Pouze přijezd k lomu je problém, je zde zákaz vjezdu -  pouze na povolení obce Luleč.    

Vloženo 19.06.2007. Údaje naposledy změněny dne 21.07.2018
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
07.08.2022 14:50 13,5 25 22 9 0 1
Dnes na koupališti moc lidí nebylo. Slečna u vstupu je vstřícná a pouští mě na místo činu i v době koupačů. Autem po požádání stojím u vstupu u informačních panelů. Rodinka se de vykoupat, takže mám splněné i rodino-hodiny. Pod vodou je to dost tragické. Do hloubky 5m je vidět s bídou na metr. Ale pod 7m se to otvírá a dole je vidět pěkný metr. Takže dnes si hlavně užívám dole. Zkušeně, vyčůraně jdu v sucháči, nehodlám dole klepat kosu v mokráči jako vždy, když jsem du. Dávám si to po perimetru lomu v cca. 6m hloubce. Mám štěstí na jednoho metrového úhoře a malého okouna. Našel jsem teleskopický dalekohled, jako měl admirál Nelson :) je sice na kaši, ale švagrová co chodí s detektorem tiše závidí :) už přemýšlí, že se dá na potápění :) Klondajk, jak tomu pracovně říkám pod skokanským můstkem opět skrývá poklady (masky apod.) Dnes tam prý někdo něco ztratil, ale v bahně těžko něco hledat. Na závěr mám štěstí a seznamuji se s novým správcem koupaliště - pan. Vlach, takže hned zjišťuji telefon, abych příště mohl návštěvu domluvit dopředu a jel sem na jistotu. Proti včerejšímu Šífru slabota, ale každý ponor se počítá. Pod vodou opět 60min. Fotky z akce klasika na našem webíku www.alkyon.cz (Zapsal Svoboda Tomáš Suchdol)

06.05.2021 17:00 3 12 12 8 1 0
0 U hladiny bylo vidět až na konec ruky, ale jinak ne. Zlatokopům s magnetem na provázku jsme pomohli uvolnit magnet zaseklý za kámen. (Zapsal Pokorný Jiří Brno)

25.01.2021 17:00 13,1 2 4 4 2 0
Lom je jako každou zimu o 1m popuštěný. Na hladině je souvislá vrstva ledu cca. 5cm. Díru do ledu sekat nemusím, u žebříčku do vody mají vysekanou díru otužilci. Prvně jsem si šel píchnout příchod do max. hloubky, pak jsem se vrátil na západní stranu a objel dokola. V rozmezí 4-6m hloubky byli na severní straně naskládaní karasy ve větším množství. Našel jsem tam starý svícen, který jsem přemístil k výlezu. Nenašel jsem vůbec kočárek, podle kterého jsem se vždy pod vodou orientoval??? Buď jsem byl slepý a nebo ho nějaká potápěčská škodná vytáhla jako smetí :)Pak jsem se ještě poflakoval u skal na západní straně. Na závěr jsem vrazil na Klondajk (pod skokanský můstek), prošmejdil jsem to tam a zase vylovil spousty pokladů (brýlí, masek i starou svazarmovskou masku :) ukořistil jsem i půllitr (už ho mám doma) to je zde už druhý :) Krásných 60min pod vodou. Při vynoření po tmě jsem vyděsil místní slečny otužilkyně :) Hned jsem hlásil, že nejsem vodník :) Fotky z akce na našem webu www.alkyon.cz (Zapsal Svoboda Tomáš Suchdol)

22.12.2020 10:00 8 4 4 4 2 1
0 Pár kaprů, jinak smetiště. Viditelnost do 6m ke dvěma metrům, níž pak rychle k nule. (Zapsal Pokorný Jiří Brno)

06.07.2020 18:30 14,2 25 22 7 1 2
U hladiny mizerná viditelnost. Nejlepší viditelnost byla dole v hloubce. Dobrá zábava byla ve 3m hloubce - na východním břehu - byli zde mraky úhořů - které jsme okukovali. Pod skokanským můstkem opět nějaké úlovky :) Sice na viditelnost nic zářivého, ale lom má svoje kouzlo. Fotky z akce hodím klasika na náš webík www.alkyon.cz (Zapsal Svoboda Tomáš Suchdol)
Mapka
Blízké lokality Stát Typ Kudy tam
Baldovec Česko Sladká - lom 18 km / 337°
Drysice Česko Sladká - lom 14 km / 51°
Hradčany - Kobeřice Česko Sladká - lom 19 km / 50°
Luleč - Hartlovka Česko Sladká - lom 1 km / 32°
Radslavice - Skalní tůň Česko Sladká - lom 9 km / 42°
Šošůvka Česko Sladká - lom 21 km / 325°