Jednotlivé kapitoly z knihy Výstroj pro rekreační technické vrakové a jeskynní potápění (Doing It DIR)
Dopouštěcí ventil (angl. inflation valve) má mít standardní přípojku identickou s přípojkou hadice k dofukování křídla. Je umístěn téměř na středu hrudi, kde ho lze ovládat oběma rukama. Musí být otočný bez jakékoli přídavné pojistky pro připojení/odpojení či dofukování. Pro oba ventily jsou často používány ventily firmy Apeks či SI Tech. Přetlakový či vypouštěcí ventil (angl. exhaust valve) je umístěn tak, aby nedocházelo k samovolnému úniku plynu, nýbrž bylo nutno, aby potápěč zaujal za účelem vypouštění jinou polohu paže. Vypouštěcí ventil sucháče je umístěn na levé paži. Spíše na její horní části než těsně nad loktem. Umístění na bicepsu překáží při v-drillu (ovládání točítek láhve/láhví). Umístění však závisí na osobní preferenci. Mnoho členů WKPP má vypouštěcí ventil na pravé paži, jelikož při skútrování je možné ventil ovládat levou neřídící rukou. Tito potápěči většinu svých ponorů skútrují. Ovládáním není myšleno zavírání nebo otevírání ventilu, ale zaujmutí polohy, ve které lze vzduch z ventilu vypouštět.
Dále může být vypouštěcí ventil umístěn na předloktí. To je však velice nezvyklé a DIR potápěči se tomu vyhýbají. Při špatné volbě místa bude při práci (např. valve-drill) ucházet z obleku plyn. Přednost mu dával např. Andrew Georgitsis, zakladatel organizace UTD. George Irvine ho označoval za zcela nevhodné, jelikož natáhnout ruku v restrikci či chodbě vraku nemusí být vždy tak jednoduché jako zvednout paži.
Potápěči, kteří se pohybují v jeskynních systémech, kde je nutno se často plazit úzkými prostory, dávají v případě dopouštěcího ventilu přednost umístění na břicho. To proto, že břicho mohou dostatečně hluboko zatáhnout, aby prolézáním ventil nepoškodili.
Vysoký vypouštěcí ventil.
Dopouštěcí ventil sucháče.