Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Založen DAN Europe Česko

národní pobočka DAN Europe

autor: Pavel Macura  (publikováno: 26.01.2005)
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek
Oficiální web DAN Europe

DAN Europe je mezinárodní nezisková nadace, která svým členům - potápěčům poskytuje servisní služby, které jsou zaměřeny na větší bezpečnost potápění. Na bezpečnost potápění je zaměřen i výzkum a další aktivity, jako například podpora hyperbarických center v odlehlých oblastech, pořádání potápěčských konferencí, pořádání kurzů.

Vzhledem k rostoucímu počtu českých členů DAN Europe byla na podzim roku 2004 založena národní pobočka DAN Europe Česko. Náplň činnosti vychází z poslání a principů DAN Europe. Důvodem založení české národní kanceláře DAN Europe je zlepšení služeb členům, poskytování konzultací potápěčské medicíny, propagace činnosti DAN, organizace seminářů s potápěčskou tématikou, organizace bezpečnostních kampaní, kurzů, pomoc při řešení potápěčských nehod, (případně i formou konferenčních hovorů při komunikaci s centrálou v italském Rosetu). Shrnuto: podpora všech aktivit a služeb s cílem zajištění větší bezpečnosti potápěčů, jak rekreačních, tak i technických nebo profesních, potápěčských škol apod. Oficiální prezentace otevření české pobočky proběhla na výstavě BOAT v Brně v listopadu 2004.

V roce 2005 se počítá se zprovozněním české mutace webu, v tisku je česká verze informační brožury DAN Europe, v krátké době bude zřízena česká krizová linka pro případ potápěčské nehody.

Hlášení nehod a organizace jejího řešení apod. však bude i nadále nutné na mezinárodní emergency hot line v Itálii tel.+39 039 60 57858. Na této lince dostane informace v hlavních evropských jazycích v nesnázích i nečlen DAN. S českou mutací časopisu Alert Diver, který čtvrtletně obdrží každý člen, se zatím nepočítá.

Nejrychlejší a nejběžnější způsob, jak se stát členem DAN Europe, je prostřednictvím www.daneurope.org a platby členského příspěvku kreditní kartou.

Do 4-5 pracovních dnů pak zájemce obdrží poštou členskou kartu, miniCD s informacemi jak řešit potápěčskou nehodu a další užitečné informace.

Kontakty

DAN Europe Česko viz kontaky,
MUDr. Pavel Macura, National Director, viz kontakty

autor: Pavel Macura
redakčně zpracoval: Tomáš Sládek