Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Vánoční ponor 1998

20. prosince 1998

autor: Sládek Tomáš  (publikováno: 28.12.1998)

Vodní záchranná služba a klub Aquasport Praha uspořádali na Zlatou neděli vánoční potápění pod Karlovým mostem. Byl to už třetí ročník (podívejte se i na reportáž z minulého ročníku), z akce se pomalu stává tradice.

Vodnice s doprovodem - klikni pro větší rozlišení

Jak říká David Vondrášek (předseda Aquasportu a dobrá duše celé akce): "Obvykle se potápíme v místech, kde nás nikdo nevidí. Dnes se naopak potápíme pro veřejnost". Jen očekávaná otázka "Na jak dlouho vám vydrží kyslík v bombách?", pokud vím, stále nepadla.

Na břehu je živo - klikni pro větší rozlišení

Sraz byl na malostranské straně Karlova mostu, na Kampě, u přístaviště parníků. K zanoření do vody teplé nějaké 2 °C, s viditelností slabého půl metru, se odhodlalo jen pár skalních. Přiznávám, že jsem k nim nepatřil. Dokonce ani přítomné vodnici se do vody nějak nechtělo. Než vodu, tak má asi raději zelený peprmintový likér, který nabízela okolostojícím. Zato Honza Jeřábek má asi chladnou vodu rád, jelikož do ní vlezl hned dvakrát pouze v plavkách. Poprvé byla asi motivem sázka o láhev šampaňského, podruhé snaha smýt ze sebe tento lepivý mok.

Není nad tradici - klikni pro větší rozlišení

Dalším zpestřením se stal skok z mostu, který si kromě řady chlapů letos vyzkoušela i jedna zástupkyně hezčí poloviny lidstva. Mě docela stačilo, když jsem se nad vodu nahnul s fotoaparátem. Odhad výšky - nějakých 12 m.

Skok - klikni pro větší rozlišení

Hlavní záměr, presentace VZS a potápěčů na veřejnosti, se tentokrát vyvedl znamenitě. Nejen, že na místě bylo spousty diváků, ale přišli i novináři. Štáb České televize vyslal do vody svoji reportérku, Štěpánku Čechovou, aby poté ČT odvysílala více než minutovou reportáž v hlavních zprávách. Reportéři z televize Prima si dokonce vyzkoušeli, jak chutná takový skok z Karlova mostu (viz fotografie).

Závěr se odehrál v hospodě, jak také jinak. Mimochodem, nevíte o nějaké dobré a nepředražené?


Co dodat? Příští vánoce přijďte i vy!

autor: Sládek Tomáš