Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Kdo jsme a co chceme

Troška historie

autor: Zdeněk Šraier, Sládek Tomáš  (publikováno: 16.12.2004)
Tomáš Sládek
Zdeněk Šraier

Strany potápěčské vznikly na přelomu let 1996 a 1997. Myšlenka se zrodila v diskusi mezi námi, tedy Zdeňkem Šraierem a Tomášem Sládkem, na PAFu.

První verze byla připravena koncem roku 1996, ale zpřístupněna veřejnosti byla až 3.3.1997. Tohle datum mají Strany potápěčské zapsané v "rodném listě". Data se tenkrát přenášela na disketách, několik MB nikdo nechtěl tlačit pomalým modemem. Prostor na serveru poskytla Stranám potápěčským společnost Byll Software (pak ASPI Publishing a nyní Wolters Kluwer ČR), kde vše zařídil Honza Rambousek. V červnu 2000 jsme registrovali vlastní doménu na jiném serveru - již placeném - u společnosti Spider, v lednu 2001 zprovoznili řadu on-line databází (kontakty, firmy, lokality, akce, ...).

 

Od počátku odmítáme nabídky na umístění reklamy a zůstáváme u symbolického sponzorování. Potenciální příjem z reklamy by nestačil uživit ani jednoho profesionálního redaktora a to nám nestojí za ztrátu nezávislosti. Navíc nás bannery jednoduše štvou. Provoz webu platíme ze sponzorských příspěvků, případně hradíme ze svého.

Neustále se snažíme hledat další cesty, jak soustředit kvalitní informace a poskytnout je potápěčské veřejnosti. Máme vizi, spousty nápadů, připravených novinek a překvapení. Realizaci věnujeme velké množství svého volného času... Tak s námi mějte trpělivost a těšte se, máte na co!

 

V květnu 2011 nastala významná změna, Tomáš Sládek z rodinných a pracovních důvodů opoustil Strany potápěčské a ty jsou dále vydávány pouze Zdenkem Šraierem

V březnu 2013 Spider zničehožnic vypnul servery a ukončil činnost. Já musel Strany potápěčské rychle migrovat jinam. Naštěstí jsem měl zálohy systému, obsahu i databází. Po krátkém rozhodování nyní Strany potápěčské běží v hostingu Active24.cz.

Cílem je zachovat Strany potápěčské jako kvalitní, seriózní informační zdroj pro všechny potápěče, ať jsou začátečníky nebo starými veterány, ať jsou absolventy školy potápění ABC nebo XYZ, ať jsou z Prahy, Újezdu u Brna nebo Čiernej pri Čope.

autor: Zdeněk Šraier, Sládek Tomáš