Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Historie českého potápění

Detail plánované akce

Obecné informace
Typ akce
Vzdělávání
Oblast
Středočeský kraj
Termín konání
pondělí 15.11.2021, 19 hod., Orca klub
Zapsal (edituje)
Popis akce

Klub Orca organizuje setkání s průkopníkem a legendou českého potápění, konstruktérem prvních dýchacích zařízení, potápěčské kabiny Xenie, výzkumných ponorek, znovudechů a záchranného dýchacího přístroje, spisovatelem a poutavým vypravěčem Ing. Pavlem Grossem. Termín je dán jeho dovolenou v ČR. Povídání a diskuze o počátcích potápění, ponorkách a rebreatherech budou doprovázeny pozoruhodnými fotografiemi v prezentaci. Prosíme o potvrzení účasti předem na orca@orcadiving.cz nebo na telefon 244 468 220, aby bylo možno zajistit místa. Pozvěte i svoje známé!

Čtenáři mohli Pavla poznat v knize Klub bezdechých z roku 1997, kde popisuje beletristickou formou začátky potápění u nás v 60. letech, svoje konstrukční práce kolem ponorných zařízení i lékařské techniky ve Švýcarsku a závěrečná část je sci-fi o extrémním potápění s přístroji umožňujícími dýchání přes kapalinu. Další Pavlova kniha „Hlubiny a posedlosti“ je o počátcích potápění u nás, 300 stran s bohatým obrazovým doprovodem.

Akce se bude konat od 19:00 v pondělí dne 15. 11. 2021 v klubu Orca v Praze - Braníku, podrobnosti jsou na https://www.orcadiving.cz/, popis cesty je na https://orcadiving.cz/kontakt

JH

Údaje naposledy změněny dne 12.10.2021 15:24:09,0