Strany
potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
Strany potápěčské
vydává Zdeněk Šraier
zavřít

Napište hledaný výraz a stiskněte Enter

 

Radslavice - Skalní tůň

Detail lokality

Parametry lokality
Stát
Typ
Sladká - lom
Nadm. výška
 m.n.m
Max. hloubka
9,4 m
Statistické údaje
Průměrná viditelnost
1 m (v hloubce)
Hodnocení lokality
- Průměrná
(hodnotilo 4 potápěčů)
Průměrné teploty vody v hloubce po měsících
leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
- 4°C 5°C - - - 8°C 9°C - - - -
Obrázky lokality
Pohled na lom - obrázek poslal Archiv
Popis lokality

V letním období mizerná viditelnost u hladiny do 1 m, s klesající hloubkou k 0 m. Voda je zbarvena do hněda. Dno lomu je pokryto vrstvou černočerného sedimentu.

Při hmatovém prozloumání dna můžete narazit na různé předměty zabořené v sedimentu. Původ předmětů je jen na vaší fantazii, protože to je jediné, co vám dole zůstane. V lomu se nachází cca ve 2 m vrak staré Octavie, vrak je obrácený na střechu (nejspíš svržen z cesty od příjezdu k lomu) a v pokročilém stádiu rozpadu.

Vloženo 14.03.2012. Údaje naposledy změněny dne 14.02.2021
Stavy lokality
Datum a čas Hloubka Teplota [°C] Viditelnost [m]
Hodnocení [m] Vzduch Voda max. Voda min. Nahoře Dole
05.08.2022 19:45 9,1 25 20 9 1 1
0 Cesta k lomu je prosekaná, ale v samotném lomu je dál cesta zarostlá. Voda z hladiny vypadá dobře, ale to je jen klam. Pod vodou mizérie. Do hloubky 3m je viditelnost cca. 1m. Pak od hloubky 3-5m je to totální hrachovka, kde není vidět skoro nic. Pak se to dole otvírá na solidní viditelnost 1m, ale opravdu čistého. V jámě jsem si to prolezl pod převisy. V mělčí části lomu nemělo smysl jít hlouběji než 3m, takže z octavky jsem viděl jen část která čouhala z kalu. V místě kde jsem loni našel pod ledem čerstvě udělanou káču (trezor) a dvě bedny s 2000ks nábojů (které vytáhla jednotka potápěčů PČR) nebylo vidět ani světlo. Nicméně jsem měl štěstí a narazil na dva vypasené kapříky, hezkého 80cm úhoře a malého 5cm sumečka, který poslušně pózoval v jediném místě, kde se něco dalo vyfotit. Tož ponor to byl, odškrtávám Radslavice - splněno. Celkem 60min pod vodou. Zítra hurá na Šífr. Fotky z akce klasika na našem webíku www.alkyon.cz (Zapsal Svoboda Tomáš Suchdol)

14.02.2021 18:10 9,4 -6 4 4 1 1
0 Na lom přijíždím těsně před setměním, ale stíhám udělat ještě fotečky na webík. Na lomu je souvislá vrstva ledu cca. 7cm, všude krásně zmrzlý sníh. Prosekávám si díru na známém místě, kde jsou dobré orientační body. Nejprve jdu okouknout hloubku. Dole v jámě narážím na úhoře. Od 7m dolů je to už hodně bídné, ale do 6m hloubky viditelnost na metr, ale krásně čistý metr. Pak jdu okouknout druhou část lomu. I zde je slušná viditelnost (na tuto lokalitu) hezký metr a místy i 2m. Narazil jsem na krásnou 30cm štiku, ale než jsem stihl tasit foťák byla fuč. Pak narážím na nálezy, které by v lomu být neměli!! Připadám si jak na vraku válečné lodě v Egyptě :) A opodál další nález, který by zde neměl být!! Nálezy jsem nahlásil. U vraku auta je velké množství krásných velkých kaprů - hned je kosím foťákem. No nic už vyrážím zpět a narážím na nádherného cca. 70cm candáta. Prostě paráda. I slabší lom někdy překvapí a já měl dnes to štěstí - krásné potápko a super dobrodružství :) Zítra na lomu očekávám slušné manévry!! Fotečky hodím na náš webík www.alkyon.cz (Zapsal Svoboda Tomáš Suchdol)

07.03.2019 17:40 9,4 17 5 5 1 1
Hned po příjezdu se slzou v oku, že už na lomu není led :( Ale pod vodou to dnes bylo na tuto slabší lokalitu slušné. Dole v hlavní jámě byla viditelnost pod převisy až 1,5m, okoukli jsme vrak kola, dva kapříky cca. 30cm a 40cm. Zbytek lomu viditelnost okolo 1m. U vraku auta jsme narazily na štiku cca. 45cm. Za vrakem jsme ještě narazily na cca. 40cm úhoře. Hezké potápění, fotky z akce hodím klasika na náš webík www.alkyon.cz (Zapsal Svoboda Tomáš Suchdol)

16.07.2018 16:20 9,7 29 20 8 2 1
Po cestě k lomu dosti psích exáčů, takže značně rizikový příchod k lomu. Viditelnost do 3m je od 1m do 2m, záleží odkud fouká vítr. V hlavní díře na dně bylo vidět i 1m. V druhé mělčí jámě, kde je vrak auta pod 3,5m až do 6m na dno byla čistá černá nula. Lokalita se slabší viditelností, ale má kouzlo ve skalních převisech v hlavní díře v severovýchodní části lomu, kde to vypadá jako při ponoru v jeskyni :) Dole sem ještě zkontroloval vrak jízdního kola, stále na svém místě. Pod hladinou hejna malých rybek a jeden vystresovaný kapřík. Fotky z akce na našem webu www.alkyon.cz (Zapsal Svoboda Tomáš Suchdol)
Mapka
Blízké lokality Stát Typ Kudy tam
Baldovec Česko Sladká - lom 17 km / 307°
Drysice Česko Sladká - lom 5 km / 65°
Hradčany - Kobeřice Česko Sladká - lom 10 km / 57°
Luleč - Hartlovka Česko Sladká - lom 8 km / 223°
Luleč - U Libuše Česko Sladká - lom 9 km / 222°
Šošůvka Česko Sladká - lom 21 km / 300°